Concordia Chiajna – Regal Sport Atletico Madrid 1-0, in Liga Elitelor U 17! Echipa lui Raducioiu a jucat mai mult de o repriza in inferioritate numerica!

Echipa Academiei Regal Sport Atletico Madrid a pierdut surprinzator meciul disputat in etapa a 5-a a Ligii Elitelor U 17, 0-1 cu Concordia Chiajna, pe terenul acesteia. Elevii pregatiti de Florin Raducioiu au avut din nou o partida dramatica, jucandu-se cu emotiile fostului mare jucator ale Generatiei de Aur.

Formatia noastra a inceput bine meciul si a dominat copios, gazdele din Chiajna alegand sa joace totul pe cartea contraatacului. In minutul 30 a venit insa o faza care avea sa influenteze tot meciul. O minge pierduta neglijent de mijlocasii nostri in propriul teren l-a adus pe unul dintre atacantii adversi in situatia de a scapa spre poarta. Acesta a avut si inspiratia de a se ciocni de Luca Florica provocand astfel un penalty care a dus si la eliminarea fundasului nostru stanga. Lovitura de pedeapsa a fost insa ratata de gazde si scorul a ramas neschimbat.

In repriza a doua fazele au fost trase la indigo. Dominare copioasa, chiar si in 10 oameni a echipei lui Raducioiu, mingii lungi si contraatacuri ale celor de la Chiajna. Iar in minutul 65 s-a produs surpriza: atac irosit de jucatorii nostri, urmat de un contraatac al celor de la Concordia, centrare in fata portii de unde un atacant a reluat in plasa. A fost unicul gol al meciului, gol care a adus a 3-a infrangere pentru Raducioiu in aceasta editie a Ligii Elitelor U 17.